На прийом до лору часто звертаються люди зі скаргами на дискомфорт у вусі. Іноді це свербіж в області слухового проходу, іноді закладеність, а часом гнійні виділення. У будь-якій ситуації не варто займатися самолікуванням, краще звернутися до лікаря, або прочитати цю статтю https://studioleo.com.ua/?p=35232.
При яких захворюваннях болять вуха
Для розуміння розділимо хвороби на великі категорії.
Перша — коли біль пов’язаний безпосередньо із захворюваннями вуха. Це може фурункул слухового проходу, нагноєння атероми зовнішнього вуха, травма вушної раковини та слухового проходу, отомікоз – грибкова інфекція слухового проходу. Але найчастіше лікарі ставлять отит. Він буває різних видів зовнішній, середній: катаральний, ексудативний та гнійний. Нерідко причиною болю є тубоотит (дисфункція слухової труби).
Друга — коли біль не пов’язаний із захворюваннями вуха. Біль може віддавати у вухо, коли запалився ліфовузол поруч, при невралгії, при запаленні слинної залози (сіалоаденіт), при фарингіті, а також при хворобах скронево-нижньощелепного суглоба та при паратонзилярному абсцесі.
Як проходить діагностика
У своїй практиці педіатри, лікарі загальної практики, лори під час огляду вуха користуються отоскопом. Він є джерелом світла (лампу); лінзу, через яку здійснюють огляд і яка збільшує зображення в 3 рази; рукоятку; вушну вирву, яку поміщають у слуховий прохід. Цей інструмент дозволяє оглянути шкіру слухового проходу, що відокремлюється в слуховому проході (у нормі може бути сірка), стан барабанної перетинки та її розпізнавальні знаки.
Виходячи з клінічної картини, лікарю можуть знадобитися додаткові дослідження: тимпанограма, мазок зі шкіри слухового проходу на мікрофлору з визначенням чутливості до антибіотиків, УЗД лімфатичних вузлів або слинних залоз, консультації суміжних фахівців: невролога, стоматолога, щелепно-лицевого.
Що не варто робити до встановлення діагнозу
При болю у вухах до встановлення діагнозу не варто вдаватися до засобів народної медицини у вигляді спиртових примочок, закапування в слуховий прохід олій, жиру, соків трав та овочів. Не потрібно вставляти у слуховий прохід шматочки овочів, картоплі, листя чаю та лікарських рослин. Також не варто використовувати фітосвічки.