Людей, які займаються танцями, легко відрізнити навіть поза сценою. «Вони добре знають своє тіло і вміють вибрати правильну позицію в просторі, і рухаються вони як кішки», – говорить Марі-Луїза Берд, дослідник пілатесу і доктор наук Університету Британської Колумбії. – Але більшість з нас схожі, швидше, на щенят, рухаються без особливої уваги до рівноваги».
До щастя, таким людям необов’язково закінчувати танцювальні курси, щоб розвинути контроль за своїм тілом. Досить почитати цей сайт https://goncharyk.com.ua і почати займатися пілатесом.
З того самого моменту, як Йозеф Пілатес організував свою першу студію в місті Нью-Йорк майже століття назад, його метод тренувань і раніше зосереджена на зміцненні абдомінальних м’язів і м’язів тулуба – званих м’язами «кора»* (комплекс м’язів, які відповідають за стабілізацію тазу, стегон і хребта) – завдяки сотням конкретних рухів. Першими клієнтами пілатесу були балетні танцівники у пошуках способу поліпшити поставу і успішніше контролювати свої рухи.
Пілатес виглядає оманливо простим. Дослідження доктора Берд припускає, що часті і невеликі рухи підвищують рівновагу і зміцнюють м’язи «кора». Пілатес успішно справляється з цим завданням частково тому, що пов’язує думки і м’язи, допомагаючи усвідомлено підключати під час тренувань правильні елементи кора. Це веде до поліпшення постави і контролю за рухами тіла. Дослідження іншого автора, Чері Уеллс (Cherie Wells – старший викладач фізіотерапії Гриффитского університету, Австралія), показало, що зміцнюють кор ефекти пілатесу також допомагають полегшити біль і поліпшити повсякденне життя для людей, які страждають хронічними болями в попереку. Окремі дослідження показали, що пілатес допомагає розвинути гнучкість, стійкість торсу, сприяє профілактиці травм і кращій фізичній формі (наприклад, деякі гравці НФЛ в минулому і сьогоденні – шанувальники пілатесу, а саме Антоніо Браун і Мартелл Беннетт)
Дуже легко припуститися помилки при занятті пілатесом, тому потрібно бути в хорошій формі і мати грамотного вчителя, хоча б на момент початку занять. Тому що результати приходять завдяки грамотно побудованим занять з сертифікованим інструктором. Не слід нехтувати цим правилом і обмежуватися лише парою картинок або онлайн-відео. Необхідна величезна концентрація, щоб правильно виконувати вправи і відчувати рух кожного хребця.
Позитивна сторона пілатесу – ментальна. Один з ключових принципів пілатесу – центрування, пов’язаний з розумінням того, що всі рухи беруть початок з «кора». Пілатес – це історія про правильному диханні і концентрації, про усвідомлення рухів свого тіла. Дослідження говорять на користь пілатесу, що сприяє підвищенню усвідомленості і того, що називають «чутливістю» (сенсорної усвідомленістю), які допомагають розслабитися, поліпшити настрій і знизити стрес.
Пилатес дозволяє активізувати глибокі абдомінальні м’язи – краще, ніж це роблять звичайні вправи в тренажерному залі. І також усуває «асиметрію» м’язах черевного преса по обидва боки Вашого тулуба.
Пилатес – не для тих, кому більше цікаві активні навантаження. Однак нові форми цієї практики передбачають використання машин для підвищення опірності м’язів і навіть аеробної інтенсивності – наприклад, реформер або тренажер типу «jumpboard» з накладкою для відштовхування для горизонтальних вправ, але ці форми пілатесу поки не настільки вивчені.
Пилатес не обіцяє втрату ваги, але якщо Ви шукаєте тілесно-духовну практику, яка дає привабливі результати – відмінний прес і поліпшене рівновагу, – Вам безперечно варто спробувати пілатес.