Вербейник клетровидный чудовий тим, що дуже невибагливий. Його яскраво-зелене листя декоративні весь сезон (восени колір змінюється на багряний). А як гарний вербейник клетровидный в сезон цвітіння! Ніжні колосовидні, злегка пониклі суцвіття мають вражаючі розміри, досягаючи 30 см в довжину. Причому самі кущі досить потужні, заввишки до 1,2 м. Дивіться більш цікаві поради для садівників на цьому порталі 7tg.com.ua.
Цвітіння припадає на липень-серпень, окремі сорти цвітуть навесні або в серпні-вересні. Колірна гама складається всього з одного кольору: білого. Але від цього рослина не стає менш виразною!
Рослина вражає не тільки солідними розмірами, але й життєвою силою: вербейник клетровидный дуже витривалий, практично не хворіє і не пошкоджується шкідниками, а також досить агресивно витісняє більш слабких зелених сусідів, активно розповсюджуючись ушир завдяки потужному повзучому кореневища, як у конвалії.
Враховуючи таку особливість рослини, його без побоювань можна висаджувати там, де потрібно приховати великі непривабливі площі, прикрасити порожні місця в тіні дерев. Але якщо місця в саду мало, продумайте все заздалегідь і при посадці рослини відразу ж вкопати обмежувачі.
Вербейник любить півтінь, там, де ґрунт залишається постійно сирої. При нестачі вологи, особливо якщо стоїть посуха, рослині потрібен регулярний помірний полив. Може висаджуватися і на сонячних ділянках. Вербейник досить вологолюбна рослина, її часто висаджують також на узбережжях водойм, причому підтоплення він чудово переносить. Не дивлячись на свою влаголюбивость, рослина неймовірно витривала і в умовах екстремальної спеки, навіть залишившись без поливу. Вербейник не загине, але втратить свою декоративність. До речі, непогано виглядає рослина у великих вазонах або горщиках.
Посадковий матеріал набувають у вигляді готових саджанців, іноді використовують насіннєвий спосіб розмноження. Але посіяні насінням рослини розвиваються дуже повільно, зацвітають дуже нескоро. Найбільш простий і зручний спосіб розмноження – поділом кореневища, особливо враховуючи неймовірну швидкість поширення вербейника.
Восени наземні пагони найкраще зрізати під корінь, а галявинку з вербейником вкрити тонким шаром перегною (це буде відмінний стимул у наступному сезоні до активного росту і цвітіння). Рослина зимостійка і укриття на зиму не потребує.